Pierwsza Komunia Święta » Artykuły » Poradnik komunijny » Fryzury na Pierwszą Komunię
Autor artykułu: Redakcja
12/12/2009

Fryzury na Pierwszą Komunię

fryzury komunijne | wianki komunijne

Wybór uczesania na Pierwszą Komunię to ważna sprawa niemal dla każdej dziewczynki. Często słyszy się, że dziewczynki zapuszczają włosy właśnie po to, by ładnie wyglądać w tym wyjątkowym dniu.

Natomiast już po uroczystości wiele z nich obcina swoje długie pukle.

Możliwości uczesania włosów jest bardzo dużo. Wszystko zależy od ich długości, grubości i tego, czy są proste, czy też mają skręt. Czasami mamy dają się ponieść emocjom i zapominają, że ich córki, to jeszcze małe dziewczynki i niektóre fryzury komunijne bardziej pasują pannie młodej, aniżeli dziecku. Jest takie stare powiedzenie „stara malutka” – tak mniej więcej wyglądają dziewięcioletnie dziewczynki z dostojnymi kokami na głowach, czyli mówiąc wprost – widok jest po prostu śmieszny.

Najczęściej głowę dziewczynek w czasie Pierwszej Komunii Świętej ozdabia wianek komunijny lub coraz częściej (bo taka jest moda) pojawiają się diademy i tiary. Wianki komunijne to bardzo dziewczęcy dodatek, który nadaje delikatności. Do wianuszka i diademu pasują rozpuszczone włosy. Często są one skręcane – dziewczynki przed komunią zazwyczaj mają „czesanie próbne”. Jest to trochę na wyrost, niektórzy wręcz uważają to za bardzo zły pomysł. W rzeczywistości dla dziewczynki są to przyjemne chwile – niemal każda z nich pragnie wyglądać ślicznie, zresztą jest to cecha kobiet w każdym wieku.

......................................................................................................................................

Sukienki komunijne
Dziewczęce sukienki do Pierwszej Komunii, eleganckie i niepowtarzalne

Wianki do Komunii
Ozdoby komunijne do włosów - wianki, opaski, spinki. Sprawdź ofertę!

......................................................................................................................................

Kiedy dziecko nie lubi rozpuszczonych włosów można zebrać włosy w mały kok – powinien to być koczek a'la babuni, który tworzy się w ten sposób, że wszystkie włosy zaczesuje się gładko do tyłu i najczęściej za pomocą specjalnego „drucika” formuje mały, okrągły koczek. U podstawy tego koczka zakłada się wianek, który w takim wydaniu prezentuje się bardzo ładnie i dziewczęco.

Dziewczynki, które mają dłuższe włosy dobrze wyglądają w warkoczu dobieranym, zwanym francuzem. Warkocz taki splatamy już od czoła – oczywiście nadaje się on dla dziewczynek, które nie mają grzywki. Można tu trochę pofantazjować – albo uczesać jeden warkocz przez środek głowy, albo dwa warkocze, które fantazyjnie oplotą całą głowę tworząc efektowny „koszyczek”. Całość dopełni kilka drobnych kwiatków, dzięki którym dziewczynka będzie wyglądała wdzięcznie i delikatnie. Ale nawet ze zwykłymi warkoczami można wyczarować piękną fryzurę – jedną z nich jest tzw. „gniazdko”, w której to fryzurze włosy fantazyjnie oplatają głowę – warto skomponować ją tak, by pasował do niej wianuszek – w tym przypadku grzywka nie przeszkadza.

Zdarza się, że rodzice, albo nawet sama dziewczynka decyduje się na wianuszek z naturalnych kwiatów – warto go zamówić (a przynajmniej kwiaty do jego wykonania) w specjalistycznej kwiaciarni, gdzie kwiatki, najczęściej stokrotki lub konwalie, są specjalnie spreparowane w ten sposób, że przez cały dzień nie więdną – na biały tydzień bezpieczniej jest kupić wianuszek ze sztucznych kwiatów, no chyba, że mama lub babcia codziennie uplotą nowy.

Modne są ostatnio tzw. tasy – opaski z atłasu, które charakteryzują się bardzo eleganckim wyglądem. Pasują one do rozpuszczonych włosów. Sprawdzają się także wówczas, gdy dziewczynka ma niezbyt długie kosmyki – takie sięgające do linii brody czy ramion. Atłasowe wstążki z drobnymi ozdobami pasują do alby, która szyta jest zazwyczaj z materiału do złudzenia przypominającego atłas.

Niektórzy niezbyt pozytywnie odbierają fakt, gdy dziecko ma anglezy – są to grube loki na kształt skręconych rurek. Kiedyś panowała moda, że niemal wszystkie dziewczynki miały takowe loki. Na dzień dzisiejszy półki w drogeriach uginają się pod ciężarem różnych utrwalaczy fryzur, zatem przy pomocy lokówki i/lub wałków można taką fryzurę bez najmniejszego problemu ułożyć w domu.

Fryzura, którą ma dziewczynka musi być przez nią akceptowana. Dziecko po prostu powinno czuć się w niej dobrze – słuchać należy własnych dzieci i ich sugestii. To jest przede wszystkim ich dzień.

Co zrobić, gdy nasza córka nie chce zapuszczać włosów na komunię i nosi krótkie fryzurki? Na pewno nie należy zmuszać jej na siłę do zapuszczania włosów – delikatny wianek bardzo ładnie wygląda również na krótkich włoskach.

Klaudia Kula

Wyjątkowe i urocze ręcznie robione zaproszenia komunijne

Zobacz jak w prosty i przyjemny sposób możesz wykonać fryzurę komunijną dla dziewczynki:

Podobne tematycznie artykuły
09/06/2010

Komunijne wydatki
Ile kosztuje dziecko? Dużo. O tym wie każdy rodzic. Ale do bieżących kosztów można się jakoś przyzwyczaić, gorzej kiedy pojawiają się tzw. okazje.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
13/12/2009

Przygotowanie dziecka do Pierwszej Komunii
Przygotowanie dziecka do Pierwszej Komunii Świętej stanowi niezwykle ważny aspekt uroczystości, jaką jest przystąpienie dziecka do grona w pełni obcujących z Bogiem wiernych kościoła katolickiego.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
11/10/2010

Laptopy, aparaty cyfrowe, komórki, gry komputerowe, czyli... Komunia na pokaz
Rodzice chrzestni, dziadkowie, przedstawiciele bliższej i dalszej rodziny prześcigają się w ofiarowaniu drogich komunijnych prezentów.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
blog comments powered by Disqus
Galeria
Wyszukiwarka
Ankieta

Co sądzisz o Pierwszej Komunii w sobotę?


Oddanych głosów: 1070
Zapisz się i otrzymuj podsumowanie tygodnia!
Polecamy
Modlitwy dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej
Bogaty zbiór tekstów do zaproszeń na Pierwszą Komunię i życzeń komunijnych
Anegdoty, wiersze i wierszyki autorstwa Ks. Jana Twardowskiego
Fragmenty Mszy Świętej z udziałem dzieci i rodziców
Wyjątkowe ręcznie robione zaproszenia na Komunię